Offshore společnosti, offshore bankovní účty, platební karty, ochrana majetku a soukromí                                   bílá šipkaNovinkybílá šipkaOdkazybílá šipkaMapa stránek

|Úvod|O nás|červená šipkaNaše služby|Kontakty
Offshore spolecnosti, bankovní úcty, platební karty, virtuální kancelare a mnohem více
Založení mezinárodní obchodní společnosti v daňovém ráji

grey line   Bahamy - offshore daňový ráj

Bahamské společenství (Commonwealth of The Bahamas)

Všeobecné informace

Bahamské společenství (Bahamy) jsou anglicky hovořící bývalou britskou kolonií, která získala nezávislost v roce 1973. Jsou konstituční monarchií s dvoukomorovým parlamentem. Hlavou státu je anglická královna, zastoupená generálním guvernérem.

Bahamské ostrovy se nalézají v severní části Karibiku jihovýchodně od Floridy a severně od Kuby. Přes 690 ostrovů (z nichž největší jsou ostrovy Andros, Abacos, Inagua, Grand Bahama, New Providence, Harbour, Long, Cat, San Salvador) a ostrůvků, včetně 2.400 útesů tvoři Bahamské ostrovy, které jsou domovem pro přibližně 301.790 obyvatel (z nichž 85% je afrického původu, 12% evropského původu a 3% asijsko - hispánského původu). Hlavní město Nassau s přibližně 195.000 obyvateli leží na ostrově New Providence a podobá se již menšímu americkému velkoměstu.

Rady na cesty

Pokud cestujete jako turista, musí bý Váš pas platný jestě 6 měsíců po plánovaném odletu z Baham. Vízum na Bahamy není zapotřebí, ale je nutno mít i platnou zpáteční letenku.

Z vlastních zkušeností víme, že je zapotřebí i americké vizum pokud je mezipřistání v USA. To platí i pro tranzit!

Nic na tom nesejde, že máte letenku na Bahamy a zpět, zaplacený pobyt na Bahamách. Jakmile se uskuteční mezipřistání ve Spojených Státech, bez platného amerického turistického víza prostě nemůžete pokračovat v letu a jste vrácen zpět i když Vaše zavazadla míří na Bahamy a shledáte se s nima až za několik dnů či týdnů.

Let na Bahamy trvá přibližně 14 hodin, mezinárodní letiště je v Nassau a ve Freeportu. Na ostrovech si lze pronajmout auta (od 21 let, řídí se vlevo), skůtry, motorky, kola a lodě.

Nejlepší doba pro dovolenou se jeví koncem listopadu a začátkem prosince, kdy končí období dešťů, která trvá od května do listopadu. Sezóna (kdy prudce stoupají ceny) začíná v polovině prosince a končí v polovině dubna. Průměrné teploty v létě se pohybují kolem 27°C a v zimě 21°C

Co si vzít s sebou

I když platnou měnou na Bahamách je bahamský dolar (1 B$ = 100 centů = 1 USD), doporučujeme si vzít s sebou hotovost pouze v USD. Můžete platit i kreditními kartami (VISA, EUROCARD). Ubytování stojí od 35 do 150 USD/den, za jídlo dle typu stravování nedáte více než 4-40 USD denně. Minimální spropitné doporučujeme 10% , raději více.

Důležité hyperlinky

Bahamy-vládní stránky

Bahamy On-line

Nejstarší noviny na Bahamách on-line The Nassau Guardian (1844) Ltd

grey lijne  Poznámka

Protože nejsme specializovaní právní poradci, neposkytujeme přímé právní a účetní poradenství. Kterýkoli potenciální klient hledající offshore strukturu by měl svá přání a požadavky konzultovat se svými daňovými a právními poradci. Naše služby jsou přísně důvěrné a dbáme na striktní důvěrnost všech informací o klientech.

 

Copyright Asset Investment Services Ltd. © 2011, Všechna práva vyhrazena

Úvod|O nás|Naše služby|Kontakty