Offshore společnosti, offshore bankovní účty, platební karty, ochrana majetku a soukromí                                   bílá šipkaNovinkybílá šipkaOdkazybílá šipkaMapa stránek

|Úvod|O nás|červená šipkaNaše služby|Kontakty
Offshore spolecnosti, bankovní úcty, platební karty, virtuální kancelare a mnohem více
Založení mezinárodní obchodní společnosti v daňovém ráji

grey line   Obchodování na mezinárodních trzích prostřednictvím kyperských společností

 

Společnosti, které jsou registrovány na Kypru nepodléhají zdanění z kapitálových zisků pocházejících z obchodu s akciemi, nebo z opčního prodeje, a to bez ohledu na to jak dlouhá doba uběhne mezi nákupem akcií a jejich opětným prodejem. To v praxi znamená, že akcie mohou být koupeny a prodány během jednoho pracovního dne. Ačkoliv tyto společnosti musí být registrovány na Kypru, mohou obchodovat na trzích s akciemi po celém světě. Obchodovat lze přímo, prostřednictvím bank, nebo makléřských firem. Kapitálové zisky nejsou zdaňovány v zemi, kde jsou akcie obchodovány, ale tam, odkud tyto společnosti pocházejí. Kypr proto poskytuje obchodníkům s akciemi ideální prostředí. Ti, kteří si přejí sjednat tyto obchody, mohou mít jejich jménem založen účet (tzn. trading account) u mezinárodních bank, nebo u jiných k tomu oprávněných institucí.

Běžný způsob obchodování s akciemi:

Český podnikatel nebo společnost nakoupí 10 000 akcií obchodovaných na kterémkoliv mezinárodním trhu (ČR, USA, Británii apod.). Cena za akcii je 10 EUR . Po uplynutí jednoho měsíce se cena těchto akcií zvýší na 30 EUR za akcii a tento obchodník prodá akcie s určitým ziskem.Daň z kapitálových zisků v případě této transakce je 31%. (Pro zjednodušení jsou vynechány ostatní náklady, které se této transakce mohou týkat.)

Měsíc 1 - hodnota jedné akcie je 10 EUR  
Měsíc 2 - hodnota jedné akcie se zvýšila na 30 EUR

Česká spol. nakoupí 10.000 akcií při ceně 10 EUR za akcii   Česká spol. prodá 10.000 akcií při ceně 30 EUR za akcii

Tržby z prodeje akcií   300.000

Nákupní cena akcií  - 100.000

Hrubý zisk v ČR     200.000

Daň (24%)   - 48.000

Čistý zisk  152.000 EUR

Obchodování s akciemi prostřednictvím kyperské společnosti:

V tomto případě, a zůstaneme-li u stejného vzorového příkladu, společnost, tentokrát však kyperská, nakoupí 10.000 akcií v hodnotě 10 EUR za akcii a následně je prodá, jakmile jejich hodnota dosáhne 30 EUR za akcii. Zisk z toho prodeje nepodléhá žádnému dalšímu zdanění. Na Kypru je tato daň nulová, v nedávné době došlo ke změnám v daňových zákonech. Nezáleží na tom, jak dlouhá doba uplyne mezi nákupem těchto akcií a jejich následným prodejem.

Tržby z prodeje akcií   300.000

Nákupní cena akcií  - 100.000

Hrubý zisk v ČR     200.000

Daň (0%)    0

Čistý zisk  200.000 EUR

Jak už bylo uvedeno, kyperské společnosti můžou mít zřízen účet ( tzn. trading account) a obchodovat prostřednictvím mezinárodních bank, nebo makléřských společností působících v ČR, USA, Británii a jinde. Je důležité si uvědomit, že tento účet, poskytující komplexní služby, může být zřízen také na Kypru u některé z mezinárodních institucí nebo u bank, jakou je např. Société Générale. Tento způsob poskytuje nejvyšší možnou míru jednoduchosti.

grey lijne  Poznámka

Protože nejsme specializovaní právní poradci, neposkytujeme přímé právní a účetní poradenství. Kterýkoli potenciální klient hledající offshore strukturu by měl svá přání a požadavky konzultovat se svými daňovými a právními poradci. Naše služby jsou přísně důvěrné a dbáme na striktní důvěrnost všech informací o klientech.

Copyright Asset Investment Services Ltd. © 2011, Všechna práva vyhrazena

Úvod|O nás|Naše služby|Kontakty