Offshore společnosti, offshore bankovní účty, platební karty, ochrana majetku a soukromí                                    bílá šipkaNovinkybílá šipkaOdkazybílá šipkaMapa stránek

|Úvod|O nás|červená šipkaNaše služby|Kontakty
Offshore spolecnosti, bankovní úcty, platební karty, virtuální kancelare a mnohem více
Založení mezinárodní obchodní společnosti v daňovém ráji

grey line   Obyvatelé Kypru a Malty začali používat EURO k platbám za zboží a služby

07.01.2008

Dva ostrovy ze středozemního moře - Malta a Kypr zavedli k 1. lednu 2008 oficiálně EURO jako svou jedinou evropskou měnu. Vstup Malty a Kypru do euro zóny znamená, že k evropanům již používajícím tuto měnu se přidává 1,2 miliónů obyvatel Malty a Kypru. EURO v těchto státech nahradí dosavadní měny-Liru a Libru.

V květnu 2005 se Kypr připojil k evropskému mechanizmu řízení devizových kurzů, který umožňuje zavedení euro. Během dvou přechodných let se kyperským úřadům podařilo splnit požadavky EU, týkající se především inflace  deficitu rozpočtu.

Od září 2007 se všechny ceny na jihu Kypru udávaly jak v librách, tak v euro. Tyto dvojité ceníky v obchodech budou zachovány až do 30.09.2008.

Euro zónu tvoří 13 základních členů - Rakousko, Belgie, Německo, Řecko, Irsko, Španělsko, Itálie, Lucembursko, Nizozemsko, Slovinsko, Portugalsko, Finsko a Francie. Dále 3 země, které oficiálně nejsou členy EU, nicméně mají právo výroby eura: Vatikán,  San Marino a Monako.
Mimo to, euro je jako oficiální měna uvedena v Andoře, Kosovu a Černé Hoře - státech, které nepatří do eurozóny a EU.

 

 

 

grey lijne  Poznámka

Protože nejsme specializovaní právní poradci, neposkytujeme přímé právní a účetní poradenství. Kterýkoli potenciální klient hledající offshore strukturu by měl svá přání a požadavky konzultovat se svými daňovými a právními poradci. Naše služby jsou přísně důvěrné a dbáme na striktní důvěrnost všech informací o klientech.

Copyright Asset Investment Services Ltd. © 2011, Všechna práva vyhrazena

Úvod|O nás|Naše služby|Kontakty